آیا می خواهید از اینستاگرام جهت ارائه خدمات به مشتریان استفاده کنید؟

آیا میدانید چگونه لایو دو نفره اینستاگرام می تواند به شما کمک کند؟

در این مقاله، نحوه استفاده از قابلیت مکالمه زنده تصویری یا همان لایو چت دو نفره در اینستاگرام را برای بهبود روابط کاری خود خواهید آموخت.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
بازاریابی اینستاگرام : جامع ترین آموزش اینستاگرام مارکتینگ

چرا از لایو چت اینستاگرام جهت کسب و کار استفاده کنیم؟

از آنجا که مشتریان جهت دریافت پاسخ در خصوص محصولات یا خدمات به سراغ ویدیوها می روند، لایو دو نفره اینستاگرام می تواند به شما جهت پیروزی در رقابت با کسب و کار های رقیب کمک کند. مکالمه زنده تصویری باعث کسب اعتماد و اعتبار میگردد و این قابلیت در اینستاگرام یکی دیگر از ابزاری هایی است که می توانید از آن برای بهبود رضایت مشتریان استفاده کنید.

 

در اینجا چند روش خلاقانه برای استفاده قابلیت لایو چت اینستاگرام جهت کسب و کارتان وجود دارد:

ارائه خدمات مشتریان: جهت پاسخ به پرسش ها و حل مسائل مشتریان، با آنها جلوی دروبین تماس برقرار کنید.

نهایی کردن فروش: اگر یک مشتری بالقوه در خصوص محصول یا خدمات شما سوالاتی داشته باشد یا قادر به تصمیم گیری نباشد، یک تماس زنده سریع ممکن است چاره ساز بوده و او را وادار به خرید کند.

نمایش (demo) محصول: با استفاده از قابلیت لایو اینستاگرام می توانید، دموی محصول جدید را به مخاطبان خود نشان دهید و به صورت زنده به سوالات احتمالی آن ها پاسخ دهید.

رفع اشکال و پشتیبانی محصول: در صورتی که مشتریان در مورد نحوه استفاده از محصول خود سوالاتی داشته باشند، یکی از روش هایی که می توانید در کوتاهترین زمان ممکن ضمن پاسخ به آن مشتری خاص، برای دیگر مشتریانتان نیز رفع اشکال احتمالی نمایید، استفاده از لایو اینستاگرام می باشد.

ارائه مشاوره به مشتریان: اگر مشتریان شما نیاز به راهنمایی یا پشتیبانی داشته باشند، ارائه مشاوره از طریق یک تماس ویدیویی می تواند اعتماد و وفاداری آن مشتری را جلب کند.

برگزاری جلسات گروهی یا ویدئو کنفرانس: به جای اسکایپ Skype یا سایر ابزارهای ویدئویی که ممکن است هزینه بر باشند، صرف نظر از موقعیت جغرافیایی خود، از مکالمه تصویری اینستاگرام برای جلسات کوچک گروهی استفاده کنید.

برگزاری مسابقه یا قرعه کشی آنلاین: یکی دیگر از کاربردهای لایو اینستاگرام در کسب و کارتان این است که برای جلب اعتماد مشتریان می توانید قرعه کشی های خود را به صورت لایو در اینستاگرام برگزار کنید.

از آنجا که ابزار مکالمه تصویری اینستاگرام نیاز به هر دو (یا همه) طرفین جهت حضور در تماس دارد، بهتر است قبل از شروع آن، تماس ها را برنامه ریزی کرده و زمانی که برای همه شرکت کنندگان مناسب است را انتخاب کنید تا هیچ یک از تماس ها بدون جواب نماند.

حالا که برخی از کاربردهای لایو اینستاگرام برای کسب و کار خود را میدانید، نحوه استفاده از آن را در ادامه ملاحظه نمایید.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
با این 6 گام استاد اینستاگرام برای کسب و کار خود شوید!

یکی از سوال هایی که زیاد پرسیده می شود این است که چگونه در اینستاگرام لایو دو نفره بگیریم.

در این بخش به این سوال پاسخ خواهیم داد.

 

1.با چه کسانی قادرید تماس تصویری زنده برقرار کنید

قابلیت لایو اینستاگرام در حال حاضر برای تمام کاربران در دسترس نمیباشد. برای دانستن اینکه حسابِ اینستاگرام شما دارای این قابلیت است یا نه، دایرکت خود را باز و آیکون دوربین را بالا، در سمت سمت راست بیابید. نبودن گزینه لایو در اینستاگرام به معنی آن است که این قابلیت برای شما هنوز فعال نشده است.

با اینکه این قابلیت اینستاگرام به لایو چت دونفره معروف شده است، ولی لایو چت اینستاگرام دارای ظرفیت حداکثر چهار نفر در گفتگو میباشد. با این حال، نمیتوانید با هر کسی تماس بگیرید.

شما میتوانید با کاربرانی که برای آنها در اینستاگرام به طور منظم پیام مستقیم (دایرکت) میفرستید، تماس تصویری برقرار کنید. جهت برقراری تماس تصویری با کسی که تا به حال به او پیام مستقیم نفرستاده اید، ابتدا میبایست پیام مستقیم ارسال کنید. سپس شما (یا شخص مقابل) می توانید مکالمه تصویری داشته باشید.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
چگونه در اینستاگرام مشتریان بالقوه پیدا کنیم؟

همچنین اگر کسی را بلاک کرده باشید یا کسی شما را بلاک کرده باشد، برقراری تماس تصویری بین دو حساب کاربری ممکن نیست.

2.شروع لایو چت اینستاگرام

بعد از آنکه برای شروع گفتگوی تصویری زنده با یک یا چند نفر آماده شدید، دایرکت آن فرد یا گروه یا باز نمائید.

سپس روی آیکون دوربین ضربه بزنید تا مکالمه تصویری را شروع و با بقیه شرکت کنندگان تماس بگیرید. دوربین شما باز شده و تماس تصویری آغاز میشود.

شرکت کننده ی مقابل نوتیفیکیشن (notification) تماس دریافت میکنند.

نوتیفیکیشن ها در لیست پیام های مستقیم یا در پیام های مستقیم شما به آن فرد یا گروه ظاهر میشوند.

اگر میخواهید با گروهی از افراد تماس بگیرید، همه آنها نوتیفیکشن مکالمه تصویری را دریافت میکنند. هنگام لایو، آیکون دوربین جهت نشان دادن حضور همراهان در گفتگوی تصویری آبی میشود.

در لایو دو نفره، دو تماس گیرنده یکی بالای دیگری روی صفحه ظاهر میشوند. هنگام مکالمه سه نفره، تصویر شما در بالا و تصویر دو نفر دیگر در صفحه ی زیر به دو بخش تقسیم میشود. در مکالمه چهار نفره، تصویر همه تماس گیرندگان به اندازه مساوی در صفحه به نمایش در می آید.

3.قابلیت های لایو چت اینستاگرام

بعد از برقراری تماس تصویری و حضور همه شرکت کنندگان، چندین راه برای هدایت مکالمه یا حتی سایر  قسمت های گوشی شما وجود دارد.

هنگام تماس تصویری به طور خودکار دوربین سلفی جلو باز میشود. یک یا همه شرکت کنندگان میتوانند دوربین خود را در هر زمان طی مکالمه به عقب تغییر دهند. برای انجام این کار، روی آیکون پیکان در بالا، سمت راستِ صفحه خود دوبار ضربه بزنید.

از دکمه های navigation در پایین صفحه جهت خاموش یا روشن کردن دوربین خود، قطع و وصل کردن صدای میکروفون و ترک تماس تصویری استفاده کنید.

اگر دوربین خودتان را خاموش کنید، تصویر بقیه شرکت کنندگان بزرگ شده و صفحه را پر و یا تصویر آنها را جا به جا میکند.

همچنین این امکان را در اختیار دارید که مکالمه تصویری را کوچک نموده و در دیگر قسمت های گوشی همراه خود چرخ بزنید. میتوانید به پیام های خصوصی یا حساب اینستاگرام خود سر بزنید.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
ساخت استوری اینستاگرام: چطور در اینستاگرام استوری بسازیم؟

گزینه دیگری که دارید این است که میتوانید کل اینستاگرام خود را کوچک کنید و در گوشی خود بگردید. فقط خودتان میتوانید صفحه تان را ببینید. بقیه شرکت کنندگان تنها قادر به دیدن آنچه دوربین شما نشان میدهد، هستند.

جهت کوچک کردن مکالمه تصویری خود، روی آیکون مربع در مربع در بالای صفحه، سمت چپ ضربه بزنید.

جهت ترک کردن مکالمه تصویری، به سادگی روی دکمه قطع قرمز در پایین صفحه ضربه بزنید. اگر فقط دو نفر در مکالمه حضور داشته باشند، تماس برای هر دو نفر پایان خواهد یافت. اگر بیش از دو نفر در مکالمه باشند و یک نفر تماس را ترک کند (بدون توجه به اینکه چه کسی تماس را برقرار کرده است)، شرکت کنندگان دیگر تا پایان رساندن تماس، در مکالمه تصویری خواهند ماند.

 

امیدوارم با استفاده از نکات این راهنما بتوانید، با به کار گیری قابلیت لایو چت یا چت دونفره اینستاگرام، در کسب و کار خود موفقیت های بیشتری حاصل کنید.

 

نظر شما چیست؟

آیا مکالمه زنده تصویری اینستاگرام را امتحان کرده اید؟

آیا برای استفاده از این قابلیت جدید جهت کسب و کارتان ایده هایی دارید؟

تجربیات و ایده هایتان را با ما و دیگر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید.

۳ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست