٧ تا از بزرگترین اشتباهات در بازاریابی محتوا و راه های اجتناب از آنها

نویسنده: Liz Bedor

مترجم: بهنام کشانی

تعداد کمی از بازاریابان محتوا قادر به کسب یک موفقیت بزرگ حتی در بازارهای محلی خود می شوند. همه ی ما تاکنون شکست هایی را تجربه کرده ایم. با این وجود، شکست ها به نوبه ی خود تجربیاتی آموزنده هستند. خصوصا آنهایی که توسط دیگران رقم خورده اند. شکست ها بصیرتی برای پیش گیری از تکرار آنها در آینده برای ما به ارمغان می آورند.هرچه فضای بازاریابی محتوا گسترده تر می شود، تعداد اشتباهاتی هم که از جانب بازاریاب ها رخ می دهد رشد می کند.

در ادامه تعدادی از رایج ترین اشتباهاتی راکه برند های مختلف مرتکب شده اند به همراه راه های پیشگیری از آن ها ارائه می گردد.

 

  1. مستند سازی نکردن استراتژی های بازاریابی محتوا:

اهمیت مستند ساختن استراتژی های بازاریابی هرگز به صورت کافی قابل بیان نیست.

در سال ١٩٧٩، در دانشگاه هاروارد از تعدادی دانشجویان رشته MBA پرسیده شد که “آیا اهدافی شفاف و مکتوب به همراه برنامه ای برای رسیدن به آن ها در آینده، برای خود در نظر گرفته اند؟” تنها ٣٪‏ از افراد اهداف مکتوب به همراه برنامه برای حصول آن ها داشتند. ١٣٪‏ تنها ایده هایی از اهداف خود در ذهن داشتند وای آن ها را مکتوب نکرده بودند و ٨۴٪‏ پاسخ دهندگان هیچ هدفی در ذهن خود یا روی کاغذ نداشتند.

١٠سال بعد، همان گروه مجددا مورد مصاحبه قرارگرفت. ١٣٪‏ افراد که در گذشته اهدافی ذهنی و نه مکتوب، برای خود متصور بودند به مبلغی دوبرابر بیشتر از گروه ٨۴ درصدی که هیچ هدفی نداشتند؛ دست یافته بودند. با این وجود، گروه ٣درصدی که اهداف مکتوب با برنامه ی مکتوب داشتند، به درامدی ١٠برابر بیشتر از مجموع ٩٧٪‏ دیگر دست پیدا کرده بودند.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
آمار های اینستاگرام و نحوه استفاده از آن ها در مدیریت این شبکه اجتماعی

همان اصول درمورد یک استراتژی بازاریابی صادق می باشد. اگر شما استراتژی هایتان را به همراه برنامه ای برای رسیدن به آن ها مکتوب کنید، ۵برابر احتمال موفقیت خود را افزایش داده اید.

 

  1. فراموش کردن ساختن یک ساختار تجاری در ابتدای امر:

به نقل از مایکل برنر، کارشناس خود بازاریابی NewsCred; ” بازگشت سرمایه در بازاریابی محتوا، با یک ساختار تجاری مستحکم آغاز می شود.” در مورد چیزی که در پی رسیدن به آن هستید بیندیشید. آیا شما در تلاش برای ایجاد تمایل نسبت به محصولات برندتان هستید؟ آیا در پی رهبری کیفیت در بازارتان هستید؟ آیا در تلاش برای مشغول ساختن ذهن مشتریان جدید با برند خود هستید؟

تمامی این موارد، نکات کلیدی هستند که باید به عنوان یک ساختار برای اقدامات مارکتینگ شما، در ابتدای امر مشخص گردند. در غیر این صورت، اقدامات مارکتینگ شما با بازگشت سرمایه به مشکل خواهد خورد.

 

  1. نادیده گرفتن پرسش های مشتری هایتان:

اصل اساسی بازاریابی محتوا، این است که به راحتی به پرسش ها و نیاز های مشتری هایتان پاسخ دهید. اگر شما این کار را نمی کنید، بازاریابی محتوا را به درستی انجام نمی دهید. گاهی اوقات شاهد مشکلات برندها در فهم نیازهای مشتری هایشان هستیم. به عنوان مثال، یک شرکت بیمه ممکن است گمان کند که ارائه ی دستورالعمل های حفظ سلامتی برای مشتریانش جذاب و رضایت بخش می باشد. در حالی که  ممکن است آن ها به دنبال دستور تهیه ی سالادی برای حفظ سلامتیشان باشند. درواقع، بیشتر سوالات محتمل در مورد اینست که “چگونه یک برنامه یا سازمان حفظ سلامتی مناسب با شرایطمان پیدا کنیم؟”

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
۵ راه حل برای نفوذ به یک بازار اشباع

عرضه کنندگان و مغازه دار ها به عنوان بخشی مهم از یک شبکه ی فروش، محتوای مورد نظر خود را با مراجعه مستقیم به منابع آن ها بدست می آورند. پل ناگت، مدیرفروشندگان محتوا می گوید: “ما بصورت پیوسته با تاجران مصاحبه می کنیم. از آن ها در مورد نگرانی ها، مشکلات و دردهایشان می پرسیم. از این طریق اصلی ترین دلایل اعتراضات و نیاز های واقعی آن ها را متوجه می شویم.” با این استراتژی، بدون شک، محتوای ارائه شده ی از طریق آن ها به میزان غیرقابل باوری برای مشتریانشان مفید خواهد بود.

 

  1. انتشار ناکافی:

اصلاً تعجب آور نیست، شرکت هایی که به صورت منظم اقدام به انتشار محتوای با کیفیت می کنند،بیشترین سود را از ترافیک وبسایت به خود اختصاص می دهند. تیم تحقیقاتی ما دریافته است که افزایش پست های محتوایی ارسالی از ۶عدد در ماه (١اورجینال-۵ارجاعی) به ١٠عدد(۵اورجینال-۵ارجاعی) بازدیدکنندگان اختصاصی را به میزان۵٠٪‏ افزایش می دهد.

 

۴

 

یافته های Hubspot نیز در تأید این مطلب اشاره می کند که “شرکت هایی که در ماه بیش از ١۶ مطلب ارائه می دهند ۴.۵ برابر سود بیشتر از سازمان هایی که ٠تا ۴مطلب منتشر می کنند به دست می آورند.

 

  1. فراموش کردن بهره بردن از آنچه که اکنون دراختیار دارید:

به گفته ی سایروس دسیجن، ۶٠تا ٧٠ درصد از محتواهای تجارت های B2B بلااستفاده می مانند. به میزان انرژی و وقت اتلاف شده دراین باره بیندیشید. بجای آغاز کردن از مرحله صفر و طراحی، به آنچه که تاکنون تولید کرده اید و امکان استفاده و هدف گذاری مجدد دارند نگاهی بیندازید. چون تولید محتوا زمان بر و هزینه زا است، بهترین راه بازیابی و استفاده مجدد از آن چیزی است که تاکنون برای تولیدش صرف سرمایه کرده اید.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
تولید کنندگان محتوا چطور درآمدزایی می کنند؟ [۲۰۱۷]

 

  1. نادیده گرفتن شبکه پخش:

تولید محتوای بسیار عالی به تنهایی برای رساندن سایتتان به صدر جستجوها کافی نیست. هالیوود حدود ۵٠٪‏ بودجه را صرف تولید و به همین میزان هزینه برای پخش بهینه ی آن می کند. بودجه ی بازاریابی محتوا نیز باید به همین روش تقسیم شود. اگر شما در التدای راه هستید، پرداختن به پخش بهینه محتوا راهی برای شروع طوفانی است. شبکه های اجتماعی نظیر توئیتر، فیس بوک و لینکداین همگی خدمات گوناگونی را دراین باره ارائه می دهند.همچنین سایر ارائه دهندگان خدمات نظیر Outbrain مدل پرداخت در ازای کلیک دارند که شما در ازای ترافیک مختص به خودتان صرف هزینه می کنید.

 

۵

 

تیم Newscred به موفقیت چشمگیری در استفاده از ارائه ی پرموشن های اجتماعی دست پیداکرد. جدول بالا نشان دهنده ی این موضوع است.

 

  1. صحبت بی وقفه درباره ی خودتان:

مردم به راحتی یک سخنرانی مربوط به فروش را از دوردست ها حس کرده و از آن دوری می جویند. بازاریابان محتوایی خوب، می دانند که نباید مختطبانشان را دلزده کنند. ارایه محتوای ترغیب کننده به خرید بیش از تبلیغ مستقیم محصول در ذهن مشتری تاثیر مثبت میگذارد

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست