با درج هشتگ در پست های خود، نسبت به عدم درج آنها، بازدیدهای بیشتری به دست خواهید آورد.

چرا؟

زیرا هشتگ ها ترکیبی از حروف، اعداد و ایموجی بعد از نشانه # (مانند #بدون_فیلتر، #جام_جهانی) مطالب را دسته بندی نموده و احتمال پیدا کردن آنها را بالا میبرد. هر کس روی هشتگ کلیک نماید یا آن را جستجو کند، صفحه ای را مشاهده خواهد کرد که تمام پستهای تگ شده (tag) در آن قرار دارد.

مکان نمایش دادن پست شما در صفحه هشتگی که در پست خود استفاده نموده اید، به تعداد کلیک روی آن، محبوبیت پست شما (تعداد لایک و کامنت فعلی)، زمان به اشتراک گذاری آن و نوع مخاطبان شما بستگی دارد. هر چه پست شما بالاتر باشد، بهتر بوده و احتمال پیدا کردن آن توسط افرادی که لزوما شما را دنبال (فالو) نمیکنند، بیشتر است.

این راهنما در مورد چگونگی استفاده از هشتگها جهت جذب فالوورهای جدید، گرفتن لایک و تعامل بیشتر به شما کمک میکند. اگر نیاز به کمک در خصوص سایر قابلیت های ایسنتاگرام به جز هشتگ ها دارید، می توانید همه مقالات، راهنماها و منابع ما در زمینه اینستاگرام را در اینجا ملاحظه کنید.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
بازاریابی اینستاگرام : جامع ترین آموزش اینستاگرام مارکتینگ

فهرست محتوا

 • هرآنچه می بایست در خصوص هشتگ های اینستاگرام در سال 2018 بدانید.
 • نحوه پیدا کردن بهترین هشتگ برای برند خود
 • 11 نکته در خصوص هشتگ اینستاگرام
 • هشتگ های محبوب ایسنتاگرام

 


 

هرآنچه می بایست در خصوص هشتگ های اینستاگرام در سال 2018 بدانید.

می توان هشتگ ها را فالو کرد.

این یعنی، مطلب شما در فید (feed) کاربران، حتی اگر شما را فالو نکنند ظاهر میشود. و اگر مطالبی فوق العاده به اشتراک بگذارید و هشتگ های مربوطه را در آن درج کنید، بسیاری افراد شما را فالو میکنند.

استفاده از هشتگ های غیر مرتبط (یا هشتگ های یکسان و تکراری در همه پست ها) فکر خوبی نیست.

هنگامی که کاربر یک هشتگ را دنبال می کند و چیزهایی را که دوست ندارد را می بیند، می تواند گزینه “عدم نمایش این هشتگ” (Don’t Show for This Hashtag) را انتخاب کند.

این قابلیت جهت شناخت الگوریتم اینستاگرام از مطالب مورد علاقه یک کاربر خاص طراحی شده است. اگر تعداد بسیار زیادی از پست های شما پرچم گذاری شده (flagged) باشد، منطقی است که مطالب تان کمتر نشان داده شود (یا اصلا نمایش داده نشود) و احتمال شدوبن shaowban شدن اکانت وجود داشته باشد.

این امر در خصوص استفاده از فهرستی طولانی از هشتگ های یکسان در همه پست ها نیز صدق میکند. این کار را نکنید. دستورالعمل های انجمن اینستاگرام به روشنی بیان می کنند که “ارسال نظرات یا مطالب تکراری” مجاز نیست.

هنگام ایجاد یک پست، فقط از هشتگ های معنی دار استفاده نمائید. برای مثال، اگر پستی را با هشتگ سیاحتی  (#wanderlust) تگ کنید، مطلب تان باید مورد علاقه جهانگردان باشد تا روی آن نظر بدهند، لایک کنند و به اشتراک بگذارند.

مهم نیست مطلب تان را افراد زیادی ببینید، بلکه میبایست توسط افراد مناسب بازدید شود. هشتگ ها بدین گونه موجب بالا رفتن تعداد بازدیدها و جذب فالور میگردند.

پروفایل های کسب و کار (اکانت بیزینسی) می توانند میزان تاثیرگذاری هشتگ های خود را اندازه گیری کنند.

اگر ایسنتاگرام خود را به اکانت بیزینسی تغییر دهید، به داده هایی دسترسی می یابید که تعداد بازدیدهایی که به واسطه هشتگ ها دریافت کرده اید را به شما نشان میدهد.

نحوه دسترسی به داده ها:

 1. پست مورد نظر خود را انتخاب نموده و روی مشاهده آنالیز (View Insights) زیر پست در سمت چپ کلیک کنید.
 2. جهت مشاهده تمام آنالیزهای پست مورد نظر، از جمله تعداد بازدیدهای حاصل از هشتگ ها، صفحه را به بالا اسکرول کنید.

با پیگیری این داده ها متوجه میشوید که کدام هشتگ ها تاثیر بیشتری بر افزایش تعداد بازدیدها داشته اند.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
تحلیل و آنالیز اینستاگرام: راهنمای جامع متریک‌ها، Insights، نکات و ابزارها

می توانید استوری اینستاگرام را هشتگ گذاری کنید.

در گوشه بالا سمت چپِ صفحات هشتگ ایکون استوری Instagram Story قرار دارد. روی آن کلیک کنید و یه سری استوری از افرادی که پروفایل عمومی (public) دارند را مشاهده نمائید.

با هشتگ کردن استوری میتوانید برند خود را به مخاطبان زیادی معرفی کنید.

دو راه برای هشتگ گذاری استوری وجود دارد. اولین روش استفاده از استیکر هشتگ و تغییر متن میباشد. یا به سادگی می توانید از ابزار متن و نشانه #  جهت درج هشتگ، به همان روشی که برای پست کردن عکس یا کلیپ به کار میبرید، استفاده کنید.

میتوانید در هر استوری 10 هشتگ بگذارید، اما مراقب باشید که محتوایتان زیاد شلوغ نشود. میتوانید هشتگ های خود را کوچک و یا حتی پشت ایموجی ها، استیکرها یا GIF ها پنهان کنید.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
راهنمای جامع نحوه استفاده از استوری اینستاگرام برای کسب و کار

 می توانید در Bio خود هشتگ اضافه کنید.

و وقتی یک کاربر روی آن کلیک کند، وارد صفحه هشتگ ها شده و می تواند آن را فالو نماید. این یک راه عالی برای کسب و کارهای دارای هشتگ برند است تا بازدیدهای خود را بالا برده و  محتوای تولید شده توسط کاربر را جمع آوری کنند.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
چگونه پروفایل اینستاگرام خود را برای کسب و کارمان بهینه سازی کنیم؟

فقط می توانید 30 هشتگ در یک پست معمولی و 10 هشتگ در استوری قرار دهید.

اگر بیشتر از این تعداد، هشتگ درج کنید، نظر یا کپشن تان (caption) پست نخواهد شد.

تنها میتوانید پست های خودتان را هشتگ گذاری کنید.

آیا اگر یک هشتگ را در زیر پست شخص دیگری قرار دهید، احتمال پیدا کردن کامنت درخشان تان بیشتر میشود؟ نه.

 

نحوه پیدا کردن بهترین هشتگ برای برند خود

هشتگ هایی مورد استفاده شما به فضای کسب و کارتان بستگی دارد.

برای مثال شما مدیر شبکه های اجتماعی در  یک آژانس مسافرتی هستید. هشتگ های محبوب و زیادی برای کسانی که مرتب برای کار یا تفریح سفر می کنند وجود دارد: برای نمونه:

#welltravelled, #justbackfrom, #whatsinmybag,  و #passportexpress. پست های خود را با هر تعداد از این ها تگ کنید و به احتمال زیاد لایک های بیشتری دریافت خواهید کرد.

ولی اگر قصد دارید بازدیدهای خود را بیشتر کنید و فالورانی باکیفیت به دست آورید، هشتگ های خاص تر درج کنید. اگر میخواهید یک عکس از مقصد سفر خود پست کنید، آن را با هشتگ های مکانی مربوطه و محل اقامت خود (در صورت وجود) تگ نمایید.

چگونه متوجه شوید که مخاطبانتان کدام هشتگ ها را دنبال (فالو) میکنند؟ در اینجا چند نکته برای پاسخ به این سوال و کمک به شما وجود دارد.

 

هشتگ هایی که رقبای تان استفاده می کنند را بررسی کنید.

شاید هشتگ هایی جدید برای افزودن به پست تان پیدا کنید. یا می توانید تصمیم بگیرید که نمی خواهید از طریق همین هشتگ ها رقابت کنید، در این صورت می توانید هشتگ های جایگزین را جستجو کنید.

 

هشتگ هایی که افراد با نفوذ در حوزه کاری تان از آن استفاده می کنند را به کار ببرید.

این افراد قبلا مخاطبین خوبی جذب کرده اند، پس چرا از بهترین ها یاد نگیرید؟

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
اینفلوئنسر مارکتینگ در شبکه های اجتماعی صفر تا صد

از قابلیت جستجوی اینستاگرام استفاده کنید.

یک کلمه کلیدی مرتبط با برند خود را در نوار جستجو اینستاگرام (Explore) وارد و سپس تب برچسب ها (Tags) را انتخاب کنید. اینستاگرام فهرستی از تمام هشتگ ها با این کلمه کلیدی، و نیز تعدادی از پست هایی که با این هشتگ تگ شده است، را به شما نشان می دهد.

زمانیکه یک هشتگ توسط افراد زیادی دنبال می شود، گرچه ممکن است در معرض دید تعداد بسیاری از افراد قرار بگیرید، با این حال امکان دارد محتوای شما در میان آنها دیده نشود. پس ترکیبی از هشتگ های محبوب و خاص را برای تبلیغ برند خود امتحان کنید.

 

هشتگ های مرتبط را در نظر بگیرید.

در صفحه هشتگ، درست بالای تب Top و Recent، فهرستی از هشتگ های مرتبط وجود دارد که می توانید آنها را با کشیدن به چپ مشاهده کنید. این راهی عالی برای یافتن هشتگ های مرتبط و مناسب و حتی جذب بیشتر مخاطبان هدف میباشد.

هشتگ های پست هایی که قبلا داشته اید و موفق بوده اند را بررسی کنید

هشتگ های پستهایی که قبلا داشته اید و موفق بوده اند را مرور کنید. آیا هشتگ های محبوب دیگری وجود دارند که بتوانید در آینده از آنها استفاده کنید.

یه قانون طلایی هنگام انتخاب هشتگ های اینستاگرام وجود دارد: تنها از هشتگ های مرتبط با برند، حوزه کاری و مخاطبین خود استفاده کنید.

#عشق یکی از محبوب ترین هشتگ های اینستاگرام میباشد که در بیش از 1.3 میلیارد پست تگ شده است. اما اگر آن را روی عکس کسل کننده ی اتاق هیئت مدیره خود درج کنید، شرکت شما نمیتواند مخاطبان این هشتگ را جذب کند.

اگر عکسهای خود را با هشتگ های محبوب اما غیر مرتبط تگ کنید، ممکن است شما را به عنوان اسپم گزارش کنند.

 

11 نکته در خصوص هشتگ اینستاگرام

بیایید آنچه تا اکنون آموخته ایم را به همراه چند راهکار دیگر برای کمک به شما جهت دستیابی به اهداف تان از اینستاگرام، مرور کنیم.

 1. از هشتگ های غیر مرتبط استفاده نکنید.

درج هشتگ های غیر مرتبط پست تان را در معرض اسپم شدن قرار میدهد. این کار افرادی که آن هشتگ ها را دنبال میکنند آزار میدهد و به احتمال زیاد از اینستاگرام میخواهند تا این هشتگ را به آنها نشان ندهد.

هشتگ ها را می بایست به طور راهبردی به کار برد. تنها در صورتی که به مخاطبین آنچه جستجو می کنند، مثلا مطالب مورد علاقه شان را ارائه دهید، ، بازدید خود را بالا میبرید.

 

 1. از تعدادی مناسب از هشتگ ها استفاده کنید.

طبق آنالیز صورت رفته توسط TrackMaven، پست های تگ شده با نه هشتگ بیشترین بازدید را دریافت میکنند.

اما این بدان معنا نیست که باید هر پست را با هشتگ های زیادی تگ کنید. مجددا، آنها باید با محتوای پست مرتبط باشند. با استفاده از یک هشتگ محبوب مانند #من_را_فالو_کنید ممکن است چند فالور جدید پیدا کنید، اما احتمال اینکه که آنها اسپمر (spammer) یا به دنبال افزایش تعداد فالوران خود باشند، زیاد است. این افراد سودی به برند شما نمی رسانند.

محتوای پست های شما تعیین میکند که از چه هشتگ هایی و به چه تعداد استفاده کنید.

 

 1. از هشتگ های خاص یا مشخص استفاده کنید.

هر چه هشتگ مشخص تر باشد، مخاطبین هدفتان نیز مشخص تر خواهند بود.  منظور از مخاطبین هدف به معنی شانس بیشتر برای جذب تعامل باکیفیت تر است.

اگر به دنبال علاقه مندان فولکس‌واگن هستید، با هشتگ vwvan نسبت به هشتگ van فالورهای بیشتر و بهتری میتوانید جذب کنید. (اما باید مطمئن شوید که عکس شما حتما یکی از محصولات فولکس‌واگن می باشد.)

 

 1. هشتگ های محبوب را فراموش نکنید.

هشتگ های محبوب تا زمانی به شما در جذب فالور کمک میکنند، که به پست‌تان مرتبط بوده و به طور بهینه به کار روند.

فهرستی از محبوب ترین هشتگ ها به همراه نکاتی در مورد استفاده مناسب از آنها را در انتهای مقاله قرار داده ایم.

 

 1. مطمئن شوید که معنی هشتگ همان چیزی است که شما فکر میکنید .

قصد ندارید که برند خود را سهوا به یک کمپین نامرغوب و ناهنجار مرتبط کنید؟ وقتی دو یا سه کلمه را با هم ترکیب میکنید، تلفظ آن عوض میشود. مثالی بسیار معروف در این زمینه وجود دارد. سوزان بویل یک آلبوم جدید بیرون داد و از هشتگ «Susan album party.» برای تبلیغ آن استفاده کرد. این هشتگ بدون اعمال فاصله، در ذهن مردم بسیار متفاوت جلوه کرد.

قبل از استفاده از هر هشتگ، حتما از طریق صفحه هشتگ اطمینان حاصل کنید که مفهوم آن با آنچه شما در ذهن شماست، مرتبط باشد.

 

 1. هشتگ ها را برای پست های آتی ذخیره کنید.

اگر اغلب هشتگ های یکسان به کار میبرید، می توانید آنها را در یک نوت ذخیره کنید تا در وقت تان صرفه جویی شود. (نکته: در استفاده از این ترفند صرفه جویی کنید. به یاد داشته باشید که هشتگ های تگ شده در پست شما، می بایست متناسب با محتوا بوده و زیاد تکراری نباشد.)

روش انجام آن:

 1. در برنامه Note خود یک یادداشت جدید ایجاد کنید.
 2. تمام کپشن های پر کاربرد را در لیست موجود اضافه کنید.
 3. هنگام آپلود کردن پست، از اینستاگرام به برنامه Note بروید، متن را کپی کرده و در قسمت کپشن پیست کنید.

 

 1. هشتگ ها را مخفی کنید.

مطلب خود را زیاد شلوغ نکنید. ذهن خواننده را روی آنچه مهم است، متمرکز سازید: کپشن تان

نحوه مخفی کردن هشتگ در کامنت ها:

 1. مطلب خود را مثل همیشه آپلود کنید، اما هشتگ ها را از قسمت کپشن حذف کنید.
 2. وقتی پست تان بارگزاری شد، جهت گذاشتن کامنت به سادگی روی آیکون speech bubble در زیر پست، کلیک کنید.
 3. حالا هشتگ های موردنظرتان را در قسمت کامنت بنویسید یا پیست کنید و روی Post کلیک نمائید.
 4. اگر روی عکس یا ویدیوتان چند کامنت دیگر گذاشته شود، هشتگ های تان قابل مشاهده نخواهند بود؛ مگر اینکه کاربر روی “مشاهده تمام نظرات” ضربه بزند.

 

نحوه مخفی کردن هشتگ در قسمت کپشن (نوشته):

میتوانید هشتگ های تان را در همان قسمت کپشن مخفی کنید:

 1. هنگام نوشتن یک کپشن، کیبورد گوشی را روی حالت اعداد قرار دهید.
 2. سپس روی کلید Return (اینتر) بزنید.
 3. یک علامت نشانه گذاری (نقطه، نقطه گلوله ای یا خط تیره) را وارد و سپس دوباره کلید اینتر Return را انتخاب کنید.
 4. مراحل 2 تا 4 را حداقل پنج بار تکرار کنید.
 5. اینستاگرام پس از سه خط، دیگر متن را نمایش نمیدهد، بنابراین هشتگها برای کاربران قابل مشاهده نخواهد بود، مگر اینکه روی more (بیشتر) بزنند.

 

 1. به مطلبی که قبلا بارگزاری کرده اید، هشتگ اضافه کنید.

اگر میخواهید به مطلبی که قبلا بارگزاری کرده اید، هشتگ اضافه کنید، روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه خود ضربه بزنید و برای افزودن به کپشن، Edit را انتخاب کنید.

همچنین می توانید با ضربه روی آیکون speech bubble در زیر عکس، هشتگ ها را به عنوان کامنت اضافه کنید.

 

 1. از هشتگ های برند استفاده کنید.

هشتگ برند، هشتگی است که فقط مختص کسب و کار یا کمپین شما است. این هشتگ میتواند صرفا نام شرکت شما، شعار یا نام یکی از محصولات تان باشد.

 

View this post on Instagram

 

Weekend road tripping with photographer @laura_austin, wearing the Wind Jacket. #WellTravelled

A post shared by Herschel Supply Co (@herschelsupply) on

شرکت تامین کننده هرشل (Herschel Supply Co) از چند هشتگ برند از جمله herschelsupply و welltravelled استفاده میکند. هشتگ دوم به منظور تشویق مشتریان با هدف به اشتراک گذاشتن عکسهای سفر خود با محصولات هرشل ایجاد شد. در حال حاضر این هشتگ در بیش از یک میلیون پست برچسب گذاری شده است، و اغلب از آن به عنوان یکی از محبوبترین هشتگ های سفر در اینستاگرام یاد میشود.

شما نیز مانند هرشل، میتوانید برای یک کمپین خاص یا صرفا جهت نمایش فرهنگ، محصولات یا خدمات شرکت خود هشتگ برند ایجاد کنید.

اگر در حال اجرای یک کمپین در اینستاگرام هستید، داشتن هشتگ برند به جذب مشارکت کمک خواهد کرد. همچنین تمام پستهایی که با آن برچسب گذاری شده اند را در صفحه هشتگ طبقه بندی میکند. استفاده از هشتگ به منظور جذب مخاطب برای تبلیغات یا مسابقه مفید خواهد بود.

یا میتوانید با استفاده از هشتگ های برند شرکت خود _ افراد، دستاوردها و فرهنگ _ خود را تبلیغ کنید. در Hootsuite  از هشتگ #HootsuiteLife به این منظور استفاده می شود.

 

View this post on Instagram

 

When you and your bestie show up to work wearing unplanned coordinating outfits ? #twinning #hootsuitelife ?: @britsyho

A post shared by Hootsuite (@hootsuite) on

 

 1. هشتگ برندتان باید کوتاه و ساده باشد.

به این ترتیب طرفداران و مشتریان شما به راحتی می توانید آنرا به خاطر بسپارند. میخواهید خاص باشید، اما چیزی شبیه SanFranciscoLuxuryCarEnthusiasts، به دلیل تعداد کاراکترهای زیاد نتیجه خوبی نخواهد داد. هشتگ #SFCarLovers در این مورد  معنای بیشتری میدهد.

 

 1. هشتگ های ایموجی را امتحان کنید.

هشتگ ها علاوه بر اعداد و حروف، میتوانند شامل ایموجی ها نیز باشند (استفاده از فاصله و کاراکترهای خاصی مانند٪ یا $ ممکن نیست.) این آیکون های متحرک چشم نواز هستند و از آنجا که می توانند به جای کل کلمه به کار روند، هشتگ های شما را مختصر میکنند.

 

هشتگ های محبوب اینستاگرام

از هشتگ هایی که درخواست لایک و فالو میکنند هر چقدر هم محبوب باشند، نباید استفاده کنید، # followme ، # like4like ، # follow4follow ، # tagsforlikes و غیره. با استفاده از این هشتگها، فقط رباتها، اسپمها و کاربرانی جذب خواهند شد که ارتباطی با برند شما نخواهند داشت. آنها همچنین به فالووهایتان نشان می دهند برند شما مشکلی برای اسپم شدن ندارد که این اصلا نگاه خوبی نیست.

اما مجددا، این بدان معنا نیست که باید همه هشتگ های محبوب اینستاگرم را نادیده بگیرید.

#TBT با بیش از 428 میلیون پست تگ گذاری شده، یکی از هشتگ های پر کاربرد در اینستاگرام است و فرصتی عالی برای بازاریابی نوستالژیک به شمار میرود. اگر برند شما دارای سابقه است، از TBT جهت به اشتراک گذاشتن آن استفاده کنید. اگر برندتان جدیدتر است، میتوانید با درج این هشتگ به تاریخچه محصولات یا حوزه کاری خود بپیوندید.

در اینجا چند هشتگ محبوب اینستاگرام در جهان ارائه شده است که میتوانید در  برند خود از آن ها استفاده کنید:

 • #instagood: از این هشتگ برای عکسهای خاص خود استفاده کنید.
 • #photooftheday: این هشتگ نیز جهت ارائه بهترین عکس های شماست. یک حساب کاربری با عنوان @photooftheday وجود دارد که هر روز یک عکس تگ شده با این هشتگ را به عنوان برنده انتخاب میکند و با بیش از 269,000 فالور خود به اشتراک میگذارد.
 • #picoftheday: مفهوم آن مانند هشتگ های فوق میباشد.
 • #instagrammers: در بین چهره های بانفود اینستاگرام و دیگر کاربران قدرتمند محبوب است.
 • #igers: مخفف هشتگ instagrammers
 • #instamood: به منظور بیان حس و حال صاحب تصویر استفاده میشود. معمولا پستهای تگ شده با این هشتگ، تصویر افراد نیست بلکه تصویری از مناظر می باشد. پس اگر برند شما یک پیروزی بزرگ را جشن میگیرد، می توانید یک عکس از آتش بازی پست کنید.
 • #TBT (و شکل طولانی تر و کمتر استفاده شده ی آن #ThrowbackThursday): این هشتگ همانطور در قسمت فوق توضیح داده شد، مربوط به بازاریابی نوستالژیک است.
 • #FBF یا #FlashbackFriday: از آنجا که اختصاص یک روز هفته به خانواده کافی نیست. مفهوم این هشتگ مانند #TBT است، اما درج جمعه در آن (#FlashbackFriday) به اندازه  #FBF محبوب نیست.
 • #ManicMonday: در پستهایی از آن استفاده کنید که نشان میدهد هفته کاری شلوغی پیش رو دارید.
 • #WisdomWednesday: جهت ارسال یک نقل قول یا توصیه مفید برای مخاطبان هدف آن را پست کنید.
 • #FridayFunday: فرصتی برای هویت سازی برند و سرگرم کردن مخاطبان خود
 • #NoFilter: جهت عکاسی خام. در پستهایی از آن استفاده کنید که به عکسها فیلتر اضافه نکرده اید.
 • #selfie: عکاسی از خود. زمانی که برند شما به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی در یک رویداد شرکت میکند، از این هشتگ اینستاگرام استفاده کنید.
 • #regram: جهت بارگذاری یک عکس از حساب شخص دیگری در حساب خودتان از این هشتگ اینستاگرام استفاده کنید. آنرا به راهکار خود جهت محتوای تولید شده توسط کاربر اضافه کنید. جهت یادگیری نحوه انجام آن، راهنمای ما در زمینه پست کردن مجدد مطلب در اینستاگرام را بررسی کنید.
 • #contest، #giveaway، #sweepstakes و غیره: اگر می خواهید مطلبی برای شرکت کنندگان در مسابقات تمام وقت بگذارید، از این هشتگ ها استفاده کنید. در صورت تمایل، برنده جایزه خود رو به اشتراک گذاشته و برند شما را به مخاطبان خود معرفی میکند.

برای هر حوزه کاری هشتگ های خاص و محبوبی وجود دارد. برای مثال هشتگ های محبوب املاک و اماکن، #realestate (املاک)، #architecture (معماری)، #realestateforsale (ملک برای فروش) و #realestatephotograhpy (عکس از اماکن) هستند. جهت پیدا کردن هشتگ های مرتبط با کسب و کار خود، به نکات ما در مورد نحوه یافتن هشتگ های مناسب مراجعه کنید.

خب، در نتیجه، نکته کلیدی: در خصوص نوع هشتگ ها و نحوه استفاده از آنها دقت کنید. در این مورد نیز، مانند هر مطلب دیگری که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، نظر مخاطبان مهم است. چه ارائه میدهید؟ چه منفعی برای آنها دارد؟ چرا باید از پست شما بازدید کنند؟ اگر پاسخی ندارید، آن را به اشتراک نگذارید.

و در آخر، قبل ازینکه از هر هشتگی در پست های خود استفاده کنید، حتما مطلب زیر را مطالعه کنید.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
هشتگ های ممنوعه اینستاگرام یا Instagram banned hashtags چیست و چه اهمیتی دارد؟ + دانلود

 

برای یادگیری کاملتر موضوع هشتگ نویسی و کپشن نویسی در اینستاگرام می توانید پکیج آموزشی زیر را تهیه کنید:

دیگر محصولات آموزشی اینستاگرام:

۳۳ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • من چندین پیج و بررسی کردم(پیجهای ایرانی)اکثرا از هشتگهای تکراری تو پستهای روزانشون استفاده کردن و شادوبن هم نشدند!…خیلی هم بازدید دارند..من نمیدونم این چجورشه!!؟

  پاسخ
  • بهنام کشانی
   دی ۳, ۱۳۹۷ ۵:۰۹ ب.ظ

   ببینید یک سری نکات هست که بر اساس برخی تجربیات به دست میاد، با توجه به اینکه الگوریتم اینستاگرام را به صورت دقیق در اختیار نداریم، نمیدونیم دقیقا چه رفتاری از خودش نشون میده. هم مواردی بوده که شادوبن شدن و هم خیلی ها هستن که شدوبن نشدند به این دلیل.
   نکاتی که میگیم برای اینه که پیشگیری کنیم از اتفاق، دقیق مثل چیزی که تو بحث سئو سیاه مطرح میشه.
   کسی که به اون شکل استفاده میکنه، در واقع داره این ریسک را به جون میخره که یک روز هم شدوبن بشه.

   پاسخ
 • راستی خیلی مطالب خوبی دارید و اکثرا خوندمشون،موفق باشید

  پاسخ
 • سلام اقا بهنام . خسته نباشین . ممنون از توضیحاتتون . ی سوال . من از دیروز شادوبن شدم . بعد از خروج از شدوبن میتونم برای پیشگیری از تکرارش . هشتگ ها رو تو قسمت کامنت با یک اکانت دیگه درج کنم . ایا کمکی میکنه ؟

  پاسخ
  • بهنام کشانی
   دی ۲۵, ۱۳۹۷ ۳:۲۹ ب.ظ

   درود بر شما
   نیاز نیست اینکارو انجام بدید، اگر به صورت درست و اصولی استفاده کنید، هیچوقت مشکلی براتون پیش نمیاد.
   برای بیرون اومدن از شدوبن هم وارد کانال تلگرام بنده بشید و کلمه شدوبن رو سرچ کنید، یک فایل صوتی هست که توضیحات کامل داده شده.

   پاسخ
 • سلام آقا بهنام ٫ممنون از شما با اطلاعات بسیار سودمند من نقاش هستم و مقیم کانادا من از کارام فیلم میگیرم در زمان کار و از هشتکهای مرتبط با کارم استفاده می‌کنم ولی نمی‌دونم کجای کارم اشکال داره که فیلم کارام تو هشتکهای انتخابیم قرار نمیگیره!!!اگه لطف کنید منو راهنمایی کنید ممنون میشم با سپاس

  پاسخ
 • سلام من تو اینستا هشتگ #رپ_یاسریا رو زدم تازه هست اما پست هام توش نمایش داده نمیشن..میشه کمکم کنین..قبلا هشتگ میزدم میشد الان نمیشه..اینستام هم @roya.dj72

  پاسخ
 • سلام و خدا قوت
  ضمن تشکر در خصوص مطالب مفیدتون
  در مورد گذاشتن هشتن در کپشن یا کامنت چون تو مقاله دیگه ای نوشتید که دیگه هشتگ در کامنت معنیشو داره از دست میده، چقدر مطمین هستید؟ یعنی الان اجرایی شده یا قراره بشه؟
  ممنونم

  پاسخ
 • سلام
  اگر هشتگ های یک پست را بعد از مدت ها ویرایش کنم تاثیری در بازدید پست خواهد داشت؟

  پاسخ
 • سلام من از این برنامه استفاده میکنم که ازخود الگوریتم های اینستاگرام هشتگ های مرتبط با کلمه مورد نظرمو میاره
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.everest.hashtagfinder

  پاسخ
 • با سلام وعرض ادب
  پرایوت یعنی چی ؟؟
  واینکه برای پیج مربوط به صنایع چرمی (کیف کفش کمربند و…)شما چه هشتک هایی اعم از خاص و محبوب رو پیشنهاد میدید باتشکر فراوان از زمانی ک میگذارید

  پاسخ
 • با سلام وعرض ادب
  پرایوت به چه معناست
  واینکه برای پیج مربوط ب صنعت چرم (کیف کفش کمربندو…)چه هشتگ هایی (اعم از محبوب و خاص)مناسب تر است پیشاپیش از زمانی ک میگذارید ممنونم

  پاسخ
  • پرایوت یعنی خصوصی
   صفحاتی که باید درخواست بدید و مخاطب قبول کنه و به صورت عادی پست ها قابل مشاهده نیست.
   برای صنعتتون خودتون باید هشتگ هاتون رو پیدا کنید.

   پاسخ
 • سلام
  خدا قوت برای مطالب مفیدتون.
  آموزش حضوری هم دارید؟

  پاسخ
 • سلام ممنون از مطالب خوبتون

  پاسخ
 • محمد حسن امان بخش
  آبان ۲۰, ۱۳۹۸ ۴:۱۹ ب.ظ

  سلام و وقت بخیر!
  ممنون از مقالات مفیدتون .
  فقط… یه سؤال :
  جسارتا مطالب توسط خودتون تألیف شدن یا از شخص دیگه ای هستن ؟
  چون من یه مجموعه ی صوتی راجع به اینستاگرام با قیمت خیلی زیادی خرید کردم که در بررسی هام متوجه شدم این پکیج ، در واقع اجرای صوتی تمام مقالاتی هست که داخل سایت شما به صورت رایگان وجود داره .
  میخوام بدونم شما مطلب اونا رو کتبی کردین یا اونا مطالب شما رو صوتی .
  ممنون از پاسخگوئی تون .

  پاسخ
  • بهنام کشانی
   دی ۲۵, ۱۳۹۸ ۸:۴۹ ق.ظ

   ممنون از شما
   مطالب بنده اکثرا ترجمه از منابع خارجی هست.
   هر مطلبی که مد نظرتون هست، میتونم لینکش رو براتون بفرستم.
   قطعا بنده مطلبی از جایی کپی نکرده ام اگر ساختار جملات دقیقا یکی هست احتمالا از وبسایت بنده کپی شده.

   پاسخ
 • ببخشید من میخام هشتک هام برن قسمت برتر چطوری ؟ انشاالله هرچی از خدا بخای بهت بده

  پاسخ
 • ممنون – بسیار عالی بود

  پاسخ
 • برای گذاشتن هشتگ ها در کامنت ها آیا باید اول در پست اونا رو بارگزاری کرد بعد پست ویرایش کرد و حذفشون کرد یانه میشه از اول به جای پست تو کامنتا نوشتشون

  پاسخ
 • آقای کاشانی ممنون بابت مطالب آموزنده و کاربردی ، همین یه صفحه سایت شما نشون میده چقدر روش کار کردید استفاده خوب ار لینک گذاری ، مطالب مفید ،عکس های با کیفیت به نظرم اگه کسی میخواد تو بارگذاری سایت یا سئو ایده بگیره خوبه

  پاسخ
 • سلام قربان بنده دو تا سوال داشتم.
  سوال اولم اینکه چرا در بخش View Insights پست‎های پیج من گزینه From Hashtag وجود نداره؟
  سوال دومم اینکه من یک پیج خرید و فروش خودرو دارم و خودروهایی که فروخته مشن رو در زیرشون جمله “فروخته شده” می‎نویسم. این جمله فروخته شده شاید در بیش از ۱۰۰ پست پیج من تکرار شده باشه آیا تکرار جمله‎ای از این قبیل در پست‎های اینستاگرام ایراد نداره؟

  ادرس پیج اینستاگرام بنده:
  @temic_store

  ممنون میشم جوابم رو بدید.

  پاسخ
  • سوال ۱: اینطور نیست که وجود نداشته باشه، تو قسمت insights مواردی نوشته میشه که بیشترین impression رو دارند. احتمالا هشتگ های شما از بقیه موارد تعدا impressionهاش کمتره.
   سوال ۲: خیر مشکلی ایجاد نمیکنه.

   پاسخ
 • درود
  لطفن فارسی صحبت کنید
  صفحه من دو تا هشتگ داره که مربوط به صفحه است موضوعات پست های من درباره بیدار شدن انسان است و تفکر آمیز اما پسند کنندگان پست های صفحه تعداد کمی هستند
  البته دنبال کننده های صفحه چندصد نفری هستند
  مثلن ۷۰۰ دنبال کننده دارم اما ۳۰ نفر پست را می پسندند
  علت این چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست