اگر حساب اینستاگرام خود را اخیرا تحلیل کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که به اندازه‌ی قبل لایک و کامنت دریافت نکرده اید.

وقتی که الگوریتم اینستاگرام از ترتیب زمانی به الگوریتمی تغییر کرد، کاربران نگران کاهش نرخ مشارکت صفحه‌شان شدند.

طبق اظهار خود اینستاگرام، این شبکه اجتماعی مانند الگوریتم فیسبوک به دنبال لحظاتی است که بیشتر مورد توجه شما بوده است تا اینکه بر اساس زمان به شما مطالب را نمایش دهد.

بنابراین چگونه برند شما می تواند جزو پست‌هایی باشد که کاربران در صفحه اینستاگرم خود آن را میبینند بدون آنکه به آگهی نیاز باشد؟ خوشبختانه، با بعضی از ترفندها می توانید پست های خود را در دید مشتریان قرار دهید.

همچنین برای یادگیری جامع بازاریابی در اینستاگرام، پیشنهاد می کنیم این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
بازاریابی اینستاگرام : جامع ترین آموزش اینستاگرام مارکتینگ

 

در مطلب 14  راهی که می توانید استفاده کنید تا الگوریتم اینستاگرام به نفع شما کار می کند را به شما نشان می دهیم:

1.روی عکس‌ها و ویدئوها سرمایه گذاری کنید

کیفیت عالی در اینستاگرام پادشاه است. هنگامی که اکثر شرکت ها روی رسانه های تصویری برنامه ریزی می کنند، شما هم باید مثل یک حرفه‌ای عمل کنید. سعی کنید عکس هایی را انتخاب کنید که چشم نواز باشد و داستانی را روایت کند.

پست های ویدئویی اینستاگرام خودکار پخش می شوند. با استفاده از این فیلم ها می توانید نظر کاربرانی که در اینستاگرام وقت می گذرانند را جلب کنید

 

پست هایتان را ترکیبی از عکس و ویدئو کنید تا هم سبک منحصر به فرد خود را داشته باشید و اینکه فیلم های کوتاه همیشه سرگرم کننده هستند.

2.به طور مداوم استوری بگذارید

یکی از راه‌ها برای بالابردن احتمال دیده شدن پست ها این است که آن ها را در جاهای مختلف بگذارید. استوری اینستاگرام دست شما را برای ارتباط با کاربران باز می گذارد مثل امکانات جدید نظرسنجی و سوال در استوری. الگوریتم، تمام حرکات شما مثل پاسخ دادن به استوری یا فرستادن آن به دوستان را در نظر می گیرد. هر چه بیشتر لایک و کامنت دریافت کنید، احتمال اینکه پست های شما به کاربران پیشنهاد شود بالاتر می رود.

یکی دیگر از روش هایی که می توانید از استوری استفاده کنید، تکنیک قراردادن پست در استوری است تا کاربر را ترغیب به دیدن پست شما کند.

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
راهنمای جامع نحوه استفاده از استوری اینستاگرام برای کسب و کار

 

3.از قابلیت لایو اینستاگرام استفاده کنید

همانند مورد قبل، لایو اینستاگرام راه دیگر برقراری ارتباط با فالوورهاست. وقتی لایو ویدیو می گیرید این ویدیو در بخش استوری می آید و فالوورهای شما نیز با استفاده از نوتیفیکیشن می توانند از آن باخبر شوند.

خوشبختانه در حال حاضر نوتیفیکیشن ها برای لایو اینستاگرام حتی برای کسانی که نوتیفیکیشن‌های خود را غیرفعال کرده اند نیز ارسال می شود. پس تا این امکان هنوز وجود دارد، از آن بهترین استفاده را ببرید.

برای اینکه بدانید چطور از لایو اینستاگرام در کسب و کار خود استفاده کنید، مطلب زیر را از دست ندهید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
چگونه از لایو چت اینستاگرام در کسب و کار استفاده کنیم؟

 

4.مسابقه راه بندازید

راه دیگر مشارکت بیشتر کاربران این است که هر چند وقت یکبار مسابقه ای برگزار کنید. مشتریان عاشق آیتم های رایگان هستند و این کار حس رضایت را در بین طرفدارانتان زیاد می کند. این که چند وقت یکبار مسابقه ها را برگزار کنید و چه جایزه ای برای آن در نظر بگیرید می تواند متفاوت باشد ولی نکته مهم این است که هدف برقراری ارتباط هر چند بیشتر با مخاطب و شناساندن نام تجاری خود به آن ها است.

 

5.کپشن‌هایی بنویسید که کاربران را به مشارکت وادار کند

با طرح سوال یا کال تو اکشن در قسمت کپشن می توانید با فالورهای خود مباحثه کنید و در همان مرحله طرح سوال نمانید، کامنت ها را جواب دهید و سعی کنید گفت وگو را ادامه دهید وگرنه فالورها تمایلشان را به ادامه ارتباط از دست می دهند. هر چقدر میزان کامنت ها بیشتر باشد، نرخ مشارکت شما در اینستاگرام بالاتر رفته و احتمال دیده شدنتان برای کاربران بیشتر می شود.

 

6.مشاوره و اطلاعات رایگان به کاربران بدهید

دادن اطلاعات به مشتریان به منظور برندسازی زمان بر است ولی یکی از موثرترین راه ها است. ارائه اطلاعات مفید به مخاطبان آن‌ها را کم کم به مشتریانی تبدیل می کند که حاضرند از شما خرید کنند. این توصیه ها می تواند به طور خلاصه در رسانه های اجتماعی، پست های وبلاگ و حتی در قالب خبرنامه ارسال شود.

یک مثال خوب از اطلاعات دهی به مشتریان را می توان در عکس هایی که Beth Kirby منتشر می کند، دید. سبک ویرایش و عکاسی بث متمایز است. او در قسمت توضیحات با جزئیات درباره ی روند ویرایش عکس توضیح می دهد. او همچنین در پست هایش به صورت کامل نرم افزار Adobe Lightroom  را تشریح کرده است.

 

View this post on Instagram

 

Morning! Time for some fun with my new L|M Lightroom Preset Collection! You can get them via the link in profile, and I wanted to show what they can do. Swipe left to see some of the different presets in action as well as to see the unedited out of camera photo at the end. Ps. This dope mug is by my friend @notary__ceramics ? . . . Here are the presets used in order of image: 1. LM Cool Bright 2. LM Aqua 3. LM Contrast 4. LM Dark 5. LM Earthy Bright 6. LM Fade 7. LM Warm 8. LM Film Bright 9. LM Super Dark 10. Unedited photo! Outlet and all ? . . Sorry to say my presets won’t take out outlets for you, but other than that nothing else was done to this photo other than a) apply the preset and b) use a brush to slightly lift the shadows on the waffles (because everyone’s waffles should glow, amirite?? ?) If you want to take your game further than Presets and learn photography, styling, and editing then check out our January Ecourse (also via link in profile!) There’s still time today to use the code INSTAGRAM15 for 15% off of the presets (sorry, doesn’t apply to ecourse!)…but the code expires this evening! We’re sending out a new discount to our blog subscribers this afternoon so you can join at localmilkblog.com to get a code if you miss this one! And stay tuned for the travel collection and food collection to be released in the coming weeks! #livemoremagic #morningslikethese #localmilkfilter . . . . #foodphotographer #foodblogger #foodstyling #inspiremyinstagram #beautifulcuisines #feedfeed #f52grams #theartofslowliving #pursuepretty #thekitchn #waffles #photographylife #lightroom #gatheringslikethese #dslooking #nothingisordinary #habitandhome #theeverydayproject #yahoofood #buzzfeast #huffposttaste

A post shared by Beth Kirby | Creative Business (@local_milk) on

اگر به طور مداوم محتوای آموزشی پست کنید، کم کم می توانید در فالورهای خود حس اعتماد را ایجاد کنید و با آن ها تعامل کنید.

 

7.روی ترندها سوار شوید

این که ترندها هشتگ های کوتاه مدت هستند و یا پست های مربوط به تعطیلات هستند مهم نیست، مهم این است که مطالب ترند به موقع گذاشته شود تا الگوریتم اینستاگرام بر آن‌ها اعمال شود. لزومی ندارد درباره ی همه ی مطالبی که در اینترنت رد و بدل می شود مطلبی پست کنید، فقط کافی است آن هایی را انتخاب کنید که به برند شما مربوط می شود.

بازی موبایل Pokémon Go  سال گذشته در رسانه های اجتماعی سر و صدا کرد و برندها برای فروش تم Pokémon  با هم رقابت می کردند تا پستی درباره نوع خاصی از آن منتشر کنند. این ترند به شدت فراگیر شد و فرصتی عالی برای جذب مشتریان جدید به برندها داد.

 


در بین ترندهای مربوط به تعطیلات، هنر کاشت ناخن نه تنها در #halloween بلکه در هشتگ مجزا #halloweennails نیز دیده می شود. این پست برای یادآوری هالووین به فالورها و نمایش خلاقیت شما مناسب است.

 

8.در ساعات پربازدید پست ارسال کنید

زمانی را برای ارسال پست هایتان انتخاب کنید که مخاطبانتان فعال هستند تا شانس دیده شدن خود را افزایش دهید و بتوانید با آن ها تعامل کنید.

اگر اکانت اینستاگرام‌تان تجاری است، می توانید روزها و زمان هایی که بیشترین تعامل را داشته اید را مشاهده کنید. از آنجایی که برندها متفاوت هستند، ساعات زمانی‌شان هم متفاوت است.

برنامه زمانی را انتخاب کنید که برای شما بهترین است و بیشترین تعامل را ایجاد می کند تا الگوریتم اینستاگرام را بتوانید شکست دهید.

 

9.به Instagram Pod بپیوندید

این روش کمی به جستجو و سازماندهی بیشتری نیاز دارد. ایده اینستاگرام پاد این است که به همه افراد در گروهی که ایجاد کرده اید اطلاع داده شود پستی منتشر شده، تا آن ها  پست را در همان ساعات اولیه ببینند و لایک کنند. پستی که در اولین ساعات انتشار، لایک زیادی دریافت کند از نظر الگوریتم اینستاگرام پست خوبی تلقی می شود.

برای انجام این کار، در حرفه خود به دنبال آدم هایی باشید که با شما همفکرند و یا اینکه فالورهای مشابه شما دارند. برای اینکه تمام حساب ها از این ویژگی برخوردار شوند لازم است تا همه به پات متعهد باشند.

 

10استفاده کنید از تبلیغات اینستاگرام

ضعفی که در زمان بندی الگورتیم اینستاگرام وجود دارد این است که شما فقط می توانید تا مدت زمان خاصی پست هایتان را ارتقا دهید. اگر می خواهید رویدادی را تبلیغ کنید و یا درباره ی یک محصول در یک زمان مشخص صحبت کنید، تبلیغات اینستاگرام بهترین راه است.

در حال حاضر آگهی ها برای اهداف مختلفی ساخته می شوند. می توانید از آن‌ها برای تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید.

Keds برای اعلام همکاری بین شرکت خود و شرکت Rifle Paper Co  از ویدئو تبلیغاتی استفاده کرد. Rifle  به خاطر طرح های گلدار چشم نوازش معروف است، بنابراین انیمیشن ویدئویی با تصویر گلدار که بر روی دور تند پخش می شود، برای اعلام محصول جدید انتخاب شد.

متاسفانه تبلیغات اینستاگرام در حال حاضر برای کشور ایران غیرفعال است.

 

11.از اینفلوئنسر مارکتینگ غافل نشوید

اینفلوئنسر مارکتینگ اگر درست انجام شود، می تواند در آگاهی از برند، فروش و مشتریان جدید به شما کمک کند. بانفوذترین افراد با برندها کار می کنند، اما سعی می کنند هویتشان را از جدا کنند.

 

 

View this post on Instagram

 

Just launched a video with @prada and @gq! Check it out for a peek into #MyPeakMoment. #GQInsider #PradaLunaRossa

A post shared by Patrick Janelle (@aguynamedpatrick) on


در این ویدئو محصولی از یک برند در قالب داستان تبلیغ می شود که با برندی که پاتریک شخصا استفاده می کند، یکی است ولی باز هم سعی می کنند به مخاطب برسانند که آن ها ربطی به برند ندارند.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ این مطلب را از دست ندهید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
اینفلوئنسر مارکتینگ در شبکه های اجتماعی صفر تا صد

 

12.به کاربران اجازه دهید شما را بیشتر بشناسند

اینستاگرام پر از تصاویر محصول خوش رنگ و لعاب و خوش استایل است. ولی اگر شما تصاویر پشت صحنه را نشان دهید و یا در توضیح عکس صریح و روراست باشید، احتمال اینکه فالورهای شما تمایل بیشتری به برقراری تعامل پیدا کنند، بالا می رود. تصاویر و نوشته هایی که 80% آن ها کلمات تبلیغاتی است، دل پسند نیستند.

 

13.هویت بصری برند خود را تقویت کنید

عکس هایتان را ویرایش کنید و به دنبال سبک منحصر به فرد خود باشید. هنگامی که هویت بصری قوی داشته باشید، مشتریانتان می توانند از عکس هایتان شما را بشناسند و به طور ناخودآگاه شما را با برخی از ویژگی های بصری مرتبط کنند.

آیا می دانید سایز پست ها و استوری‌ها در اینستاگرام استاندارد دارد؟ مطلب زیر را برای آشنایی با این اندازه ها مطالعه نمایید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
اندازه و سایز پست و استوری اینستاگرام (آپدیت 2019)

 

 

View this post on Instagram

 

Our giant ball pit has 2 photo booths installed in the ceiling so you can get overhead shots! (?: @spencerkboyd) #colorfactoryco

A post shared by Color Factory (@colorfactoryco) on


کارخانه رنگی در سانفرانسیسکو عکس خود را در پشت رنگین کمان آورده است. در هر اتاق تعمدا از حداکثر رنگ ها و عکس های متنوع استفاده کرده است. در صفحه خود تصاویری از پرده های چند رنگ، استخر پر از توپ های زرد و… آپلود کرده است. اگر چند هفته آنها را فالو کنید، می توانید برند را تنها از طریق این تصویر بشناسید.

 

14.برای پروفایلتان با دقت برنامه ریزی کنید

بخشی از محاسبات الگوریتم اینستاگرام  محتوائی را که به آن علاقه نشان دادید را در نظر می گیرد که شامل جستجوهایی که کردید و یا صفحه هایی که بر روی آن کلید کرده اید، می شود. اگر برای ظاهر صفحه اینستاگرام خود وقت بگذارید، فالورهای شما هر چند وقت یک بار مشتاق می شوند که به آن سر بزنند تا ببینند چه چیز جدیدی در آن گذاشته اید.

برای آنکه بدانید چطور یک پروفایل حرفه ای داشته باشید، این مطلب را بخوانید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
چگونه پروفایل اینستاگرام خود را برای کسب و کارمان بهینه سازی کنیم؟

 

صفحه اینستاگرام Beyonce در سالهای اخیر بسیار فعال بوده است و پر از فیلم، عکس و کولاژ است که به هم مرتبط اند.

 

نتیجه گیری

اینستاگرام مدام در الگوریتم های خود تغییراتی ایجاد می کند، بنابراین باید کمی صبر و انعطاف داشته باشید تا آنچه که برای شما مناسب است را بدست بیاورید. توصیه ما این است که از گزارش های آنالیزی اینستاگرام استفاده کنید تا در جریان خلاصه ای از آنچه برای کسب و کار شما مفید است و یا ضرر دارد، قرار بگیرید.

برای آشنایی با تحلیل های اینستاگرام این پست را مطالعه نمایید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
تحلیل و آنالیز اینستاگرام: راهنمای جامع متریک‌ها، Insights، نکات و ابزارها

گزارش های اینستاگرام آمار مفیدی از مثلا پستی که بیشتر از همه دیده شده، به شما می دهد. هرچه زمان کمتری را صرف جمع آوری گزارش کنید، می توانید همانقدر به استراتژی زمان بیشتری دهید.

۴ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست