معرفی راهنمای جامع لایک گرفتن در اینستاگرام برای سال 2019

دو مرتبه ضربه با انگشت، قلب، فیو یا هر چیز دیگری که نام آن را می‌گذارید لایک هستند – لایک شکل اصلی ارز موجود در اینستاگرام است و نیروی محرکه اصلی کاربران برای ارائه محتوای خوب است. این راهنما قرار است به روش‌های مختلف به شما کمک کند تا در اینستاگرام تعداد لایک‌های‌تان را افزایش دهید و نرخ مشارکت پروفایل‌تان را به سرعت بالا ببرید.

اینستاگرام به جایی برای اشتراک گذاری سلفی و تصاویر گربه‌تان در کنار دوستان‌تان تبدیل شده است. اینستاگرام در حالی وارد سال ۲۰۱۹ می‌شود که با ۱ میلیارد کاربر فعال ماهیانه، بررین شبکه اجتماعی در جهان به لحاظ میزان مشارکت است. اینستاگرام ابزاری است برای ترویج برندها و محصولات؛ پلتفرمی است برای انسان‌های خلاق تا توانایی‌ها و استعدادهای‌شان را به نمایش بگذارند؛ مکانی است برای مشارکت با جوامع مختلف و بسیاری موارد دیگر. با تغییر این الگوها، نرخ مشارکت برای کاربران اهمیت زیادی پیدا کرد تا بتوانند ارزش واقعی این اپلیکیشن را در اختیار خودشان بگیرند، به همین دلیل است که لایک گرفتن در اینستاگرام اینقدر حیاتی شده است.

برای آشنایی با دقیقتر با الگوریتم اینستاگرام در سال 2019 این مطلب عالی را از دست ندهید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
الگوریتم جدید اینستاگرام در سال 2019 چگونه کار می‌کند؟

متأسفانه، شرایط تغییر کرده است و صرفا قرار دادن یک محتوای عالی به معنای دریافت نرخ مشغولیت شایسته شما نیست. با تغییر فید مبتنی بر الگوریتم، راه و روش لایک گرفتن در اینستاگرام برای کاربران تغییر نمود. اکنون به جای این‌که پست‌های مخاطبین‌تان را به ترتیب زمانی ببینید، محتوایی به شما نمایش داده می‌شود که میزان مشارکت‌تان با آن بالاتر بوده است. این مسئله موجب تغییر بازی برای برندها و افرادی شده است که به دنبال گسترش اکانت‌شان هستند و لایک گرفتن را بیش از هر زمانی مهم می‌دانند تا نرخ مشارکتشان‌شان را بالا ببرند و محتوای‌شان را در صدر فید الگوریتمی قرار دهند.

برای این‌که در مورد الگوریتم اینستاگرام و نحوه بهره‌وری از آن اطلاعات بیشتری به دست بیاورید به مطالعه این مطلب ادامه دهید.

یک راهنمای جامع برای لایک گرفتن در اینستاگرام در سال ۲۰۱۹ برای‌تان آماده کرده‌ایم که تمام نکات، ترفندها و دیدگاه‌هایی را که لازم است برای افزایش نرخ مشارکت پست‌تان بدانید شامل می‌شود!

۱. قواعد محتوا در صدر هر چیزی قرار دارند – به همین دلیل است که محتوا پادشاه است

درست است، اولین چیزی که می‌خواهم به شما بگویم یک نکته یا ترفند نیست بلکه بیشتر یک قاعده است. از آن‌جایی که مطرح کردن عبارات کلیشه‌ای ناراحت کننده و ناخوشایند است، نمی‌توانم به اندازه کافی بر این موضوع تأکید کنم که محتوا در اینستاگرام پادشاه است!

آیا میدانید عبارت محتوا پادشاه کی و توسط چه کسی ابداع شد؟ این مطلب را بخوانید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
محتوا پادشاه است - یادداشت بیل گیتس در مورد اهمیت محتوا در سال ۱۹۹۶

محبوب‌ترین اکانت‌های اینستاگرام آن‌هایی هستند که بهترین محتوای با کیفیت را تولید می‌کنند. شما متوجه خواهید شد چه زمانی یک برند یا یک اینفلوئنسر برای تولید چنین محتوای خارق العاده‌ای زمان و انرژی گذاشته است و در نتیجه این کار در اینستاگرام لایک می‌گیرد. البته آن‌که چه چیزی یک محتوای خوب می‌سازد یک پرسش بسیار انتزاعی است و پاسخ مشخصی برای آن وجود ندارد. با این حال چند راهنما وجود دارد که می‌توانید دنبال کنید:

  • یک حوزه برای اکانت‌تان پیدا کنید و نخود هر آشی نباشید و به هر چیزی ناخنک نزنید چرا که این کار موجب سردرگمی فالوورهای‌تان می‌شود. مردم می‌خواهند بدانند با دنبال کردن شما باید انتظار چه چیزی را داشته باشند.
  • دوربین‌تان را ارتقا دهید. اگر همچنان برای تولید محتوا از گوشی‌تان استفاده می‌کنید شاید بهتر باشد کمی سطح خودتان را بالاتر ببرید. اگر جدیدترین گوشی هوشمند با بهترین مشخصات را در اختیار ندارید، بهتر است روی یک دوربین مختص این کار سرمایه‌گذاری کنید.
  • استفاده از تم کار خوبی است. بسیار از اکانت‌های محبوب یک رنگ یا تم خاص در صفحه‌شان دارند. هر بخش اطلاعاتی مکمل بخش دیگر است چرا که از یک پالت رنگی مشابه استفاده می‌کنند.
  • اگر منتظر ایده گرفتن هستید از ترندهای جدید استفاده کنید و محتوای‌تان را پیرامون آن شکل دهید. موضوعات ترند شده نرخ مشارکت و توجه بیشتری را به خود اختصاص خواهند داد.
  • توصیه مهم دیگر این است که به تقویم محتوایی‌تان پایبند باشید. موضوعات بی ربط و به درد نخور برای فالوورهای‌تان نگذارید، سطحی از انحصاری بودن مطالب را در نظر بگیرید و فالوورهای‌تان را نسبت به پست بعدی‌تان هیجان زده کنید.

خوب، بنیان خلق محتوای جذاب پایه ریزی شد، بهتر است به یک ذره جادویی به نام هشتگ بپردازیم که نرخ مشارکت‌تان را افزایش خواهد داد.

۲. استفاده درست از هشتگ

هشتگ‌ها ستون‌های عظیم دنیای اجتماعی هستند. هشتگ‌ها به شما کمک می‌کنند محتوای‌تان را تقویت کنید تا مخاطبین مورد نظرتان را گزینش کنید و در اینستاگرام لایک بگیرید. مدتی قبل که چندان دور هم نیست، شما می‌توانستید قسمت کپشن‌تان را با چندین هشتگ عمومی روز پر کنید و هزاران لایک بگیرید، ولی اینستاگرام اسپم را کنترل کرد و این الگوریتم در حال حاضر از هر زمان دیگری پیشرفته‌تر شده است و این استراتژی دیگر اثر نخواهد داشت.

بنابراین بهترین استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام چیست؟

  • تحقیق در مورد هشتگ‌ها

قرار است بهترین هشتگ‌های مرتبط با پست‌تان را پیدا کنید و ابزارهای خاصی وجود دارند که می‌توانند در این مسیر به شما کمک کنند مانند Hashtagify، RiteTag و غیره. این ابزارها برای بررسی قدرت یک هشتگ و معرفی دیگر هشتگ‌های مشابه عالی هستند. دیگر روش‌های پیشنهادی ما عبارتند از یافتن دستی محتوا از دیگر اکانت‌هایی که خوب عمل می‌کنند و به نتیجه می‌رسند و بررسی هشتگ‌های مورد استفاده آن‌ها. آزمون و خطا بسیار مهم است، همیشه هشتگ‌های جدید را امتحان کنید و ببینید چطور برای شما عمل می‌کنند. بهترین هشتگ‌ها بلافاصله مشارکت به همراه دارند و به لایک گرفتن‌تان در اینستاگرام کمک می کنند. به مرور زمان فهرستی از هشتگ‌ها را گرد خواهید آورد که کارآمدتر هستند و حتما این فهرست طلایی را گوشه‌ای در یادداشت‌های‌تان ذخیره کنید و مرتب آن را با هشتگ‌های جدیدی که می‌یابید به روز رسانی کنید.

  • شدوبنینگ یا جریمه شدن

فرض کنید ساعت‌های زیادی را صرف خلق محتوایی عالی کرده‌اید، ظریف‌ترین کپشن را آماده کردید، آن را به جهان ارسال کردید، ولی برای دنبال نکردن بهترین هشتگ‌های ممکن از سوی اینستاگرام شدوبن شده‌اید! اینستاگرام امسال وارد دوره پاکسازی خود شد، اکانت‌های روباتی، فالوورهای جعلی و حتی هشتگ‌های اسپم را نیز مسدود کرد. استفاده از تنها یکی از این هشتگ‌ها در پست آماده شده شما به ‘شدوبن’ شدن و مخفی شدن در جستججوی هشتگ‌ها منتج می‌شد و تأثیر فلج کننده‌ای بر نرخ مشارکت می‌گذاشت. در حال حاضر نیز مشخص نیست اینستاگرام چگونه تصمیم می‌گیرید کدام هشتگ را به عنوان ‘اسپم’ دسته‌بندی کند، ولی ابزارهای آنلاینی وجود دارند که با وارد کردن آدرس اینترنتی پست‌تان می‌توانید از شدوبن شدن آن مطلع شوید. در نهایت بهتر است نسبت به هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید هوشیار باشید، از ۳۰ هشتگ یکسان در هر پست استفاده نکنید و اطمینان حاصل کنید که همه هشتگ‌ها به محتوای‌تان مرتبط هستند.

برای اطلاع از نحوه دقیق و حرفه ای استفاده از هشتگ ها این مطلب را از دست ندهید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
هشتگ اینستاگرام: آموزش کامل برای نتیجه گرفتن از هشتگ ها

۳. تگ کردن در تصاویر

آیا می دانستید تگ کردن اکانت‌های مرتبط در پست‌تان این قابلیت را دارد که نرخ مشارکت‌تان ارتقا دهد؟ در حالی‌که تگ مشابه هشتگ عمل نمی‌کند، ولی هدف مشابهی را دنبال می‌کند: افزایش دسترسی به پست. یک نکته مهم که از وبسایت Hopper HQ گرفته شده است این است که برای لایک گرفتن در اینستاگرام، محتوای‌تان را با اکانت‌های مرتبط مانند محصولات یا برندهای مطرح شده در پست، اینفلوئنسرهای حاضر در آن فضا یا افرادی که فکر می‌کنید از آن پست لذت می‌برند یا به آن علاقمند خواهند شد تگ کنید. این امر بر نحوه دیده شدن و مرتبط بودن محتوای‌تان توسط الگوریتم اینستاگرام تأثیر عمیقی دارد. تگ کردن پست احتمال ظاهر شدن آن را در صفحه جستجوی فالوورهای اکانت تگ شده بالا می‌برد و دسترسی کلی‌تان، impression ها و پتانسیل مشارکت بالاتر را افزایش می‌دهد!

مانند هشتگ‌ها، اگر به صورت مداوم اکانت‌های مشابه را بدون دلیل مرتبط در پست‌های‌تان تگ کنید ریسک اسپم شدن وجود دارد. برای اجتناب از این اتفاق، سعی کنید یک کاربر را تگ کنید و سپس او را در یک کامنت نیز منشن کنید تا مکالمه‌ای بین‌تان صورت بگیرد. این امر توجیه کننده دلیل‌تان برای تگ کردن آن شخص است و نشان می‌دهد تلاش دارید یک مشارکت اصیل را آغاز کنید نه این‌که صرفا تعداد لایک‌های‌تان را در اینستاگرام بالا ببرید.

۴. گروه‌های مشارکت اینستاگرام (Instagram engagement groups)

برای بسیاری کاربران، گروه‌های مشارکت اینستاگرام (یا Pods) مرموز هستند. با این حال، گروه‌های مشارکت را می‌توان یک استراتژی هیجان انگیز برای لایک گرفتن در اینستاگرام در نظر گرفت.

یک گروه مشارکت اینستاگرام چیست؟

مخلص کلام، گروه مشارکت اینستاگرام یک گروه از کاربران است که توافق می‌کنند پست‌های یکدیگر را پس از انتشار لایک کنند و کامنت بگذارند. اساسا آن‌ها سیاست ‘لایک برای لایک’ را در پیش گرفته‌اند، ولی با کاربران اصلی و مالکان کسب و کاری که از تلاش‌های بازاریابی دیگران حمایت می‌کنند، نه از طریق روبات‌های اسپم. آن‌ها ابزار فوق‌العاده‌ای برای لایک گرفتن در اینستاگرام هستند به ویژه اگر به تازگی مشغول شده‌اید.

زمانی‌که یک کاربر پستی را آپلود می‌کند، آن پست را از طریق یک پیام دایرکت با گروه مشارکت به اشتراک می‌گذارد و تمام شرکت کنندگان در گروه مشارکت بلافاصله آن را لایک می‌کنند و کامنت می‌گذارند. پست شما می‌تواند در چند دقیقه ۱۰۰-۰ لایک بگیرد (بسته به تعداد کاربران حاضر در گروه مشارکت). این واقعیت که کاربران بلافاصله پس از ارسال پست با آن تعامل برقرار می‌کنند بسیار با الگوریتم اینستاگرام موافق است و به این ترتیب محتوای‌تان سریع‌تر در اینستاگرام لایک می‌گیرد.

۵. در فعال‌ترین ساعت‌ها پست بگذارید

در نتیجه‌ی توسعه الگوریتم اینستاگرام، یکی از مهمترین عوامل لایک گرفتن در اینستاگرام این است که در زمانی پست ارسال کنید که مخاطبین‌تان بیشتری فعالیت را دارند! وقتی پست‌تان به سرعت مشارکت جذب کند، به الگوریتم اینستاگرام پیام می‌دهد که محتوای خوبی است و بنابراین در فید کاربران بیشتری قرار می‌گیرد و اگر خوش شانس باشید حتی در صفحه جستجو (اکسپلور) نیز ظاهر خواهد شد.

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام همیشه مورد بحث بوده است، و بسیاری از کسب و کارها و اینفلوئنسرها تاریخ و زمانی را برای جلب مشارکت بهینه و حداکثری مشخص کرده‌اند. با این حال ما در پلتفرم کسب و کار بینام ده‌ها اکانت اینستاگرام را مدیریت می‌کنیم و تایید میکنیم، که بهترین زمان برای ارسال پست کاملا بسته به کاربر و مخاطبین هدف متغیر است.

برای آشنایی کامل با متریک ها و آنالیزهای بخش insights اینستاگرام مطلب زیر را بخوانید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
تحلیل و آنالیز اینستاگرام: راهنمای جامع متریک‌ها، Insights، نکات و ابزارها

۶. پست گذاشتن مداوم بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید

استراتژی ماقبل آخر توصیه شده از سوی ما این است که فعالیت پست گذاشتن‌تان را به صورت مداوم انجام دهید! یک راهنمای مشخص برای تعداد دفعات پست گذاشتن در اینستاگرام وجود ندارد، ولی به خاطر داشته باشید که ثابت قدم بودن مهمتر از تعداد دفعات است. با ثابت قدم بودن در مورد پست گذاشتن در اینستاگرام، مخاطبین شما به نظم زمانی محتوای‌تان عادت خواهند کرد و در مقابل به عنوان یک برند قابل اعتماد، معتبر و جذاب شناخته خواهید شد.

“ولی پست گذاشتن مداوم کار بسیار زمان‌بری است! من نمی‌توانم این استراتژی را رعایت کنم”

پست گذاشتن مداوم می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد و موجب اتمام ذخیره محتوای بازاریابان شود! راه حل این مورد این است که محتوای اینستاگرام‌تان را از پیش برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کنید.برنامه محتوایی یک هفته‌تان را ایجاد کنید و محتوا را در تقویم محتوایی آپلود کنید و زمان دهید تا به صورت اتوماتیک در روز/ هفته/ ماه مشخص شده منتشر شوند. این راه حل خوب و مناسبی است!

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
بازاریابی اینستاگرام : جامع ترین آموزش اینستاگرام مارکتینگ

۷. یک مسابقه برگزار کنید

نکته آخری که برای لایک گرفتن در اینستاگرام به شما می‌گوییم این است که چیزی به فالوورهای‌تان بدهید. راه انداختن یک رقابت راهی فوق‌العاده برای هدایت کردن مشارکت به سمت اکانت‌تان و تضمین لایک گرفتن در اینستاگرام است! رقابت‌ها به فالوورهای‌تان انگیزه می‌دهد تا محتوای‌تان را لایک کنند، کامنت بگذارند و آن را به اشتراک بگذارند، چرا که شانس جایزه بردن را یک معامله با ارزش و منصفانه می‌دانند. اگر رقابت‌تان را به صورت استراتژیک برنامه‌ریزی کنید، نه تنها لایک‌های‌تان در اینستاگرام بیشتر می‌شود، بلکه می‌توانید فالوورهای‌تان را تشویق کنید تا محتوای‌تان را به اشتراک بگذارند تا آگاهی نسبت به آن را افزایش دهند و دستیابی به محتوای‌تان را نیز بیشتر کنند!

چطور یک مسابقه اینستاگرامی راه بیندازیم:

تبلیغ مسابقه اینستاگرامی به وسیله اینفلوئنسر

خوب، ابتدا لازم است نسبت به جایزه این رقابت تصمیم‌گیری کنید و بهتر است این کار را بر اساس حوزه فعالیت اکانت‌تان و علایق فالوورهای‌تان انجام دهید. به عنوان مثال، اگر یک برند هستید شاید بخواهید یکی از محصولات‌تان را به عنوان جایزه در اختیار برنده قرار دهید یا بلیت یک رویداد یا نوعی وچر به برنده بدهید. گزینه‌ها و احتمالاتی که برای جایزه منتخب‌تان وجود دارد بی نهایت است، ولی مهم این است که چیزی انتخاب کنید که فالوورها (و دوستان‌شان) بخواهند در اختیار داشته باشند! اساسا پنج گام برای خلق یک یک رقابت اینستاگرامی وجود دارد که به این شرح است:

۱. یک تم مشخص تعریف کنید.

۲. یک جایزه مناسب در نظر بگیرید.

۳. یک روش ورود خلق کنید.

۴. یک جایزه مناسب انتخاب کنید.

۵. حرف‌تان را به صورت گسترده پخش کنید.

 یک مطلب جامع و کامل برای برگزاری مسابقات اینستاگرامی، حتما بخوانید:

مقاله مرتبط را از دست ندهید:
چطور در اینستاگرام مسابقه برگزار کنیم:آموزش جامع + 10 ابزار برگزاری مسابقه اینستاگرامی

کلام آخر

این گام‌ها را دنبال کنید تا در اینستاگرام لایک بگیرید و اوج گرفتن پروفایل‌تان را شاهد باشید! سوالات خود در این زمینه را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

۷ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.